top of page

Tampere Peace Day

«Мир це питання волі. Ця воля повинна виходити від усіх залучених сторін», наголосила Наталія Безхлібна у своїй промові на Tampere Peace Day, «Ми прагнемо до сталого миру, припинення вогню без реальної мирної угоди не є адекватним інструментом для досягнення сталого миру. Українські миротворці працюють над завданням реконцептуалізації миробудівництва ще з 2020 року і відстоюють концепцію "справедливого миру", яка б гарантувала незалежність і територіальний суверенітет України та відповідальність за порушення прав людини і воєнні злочини». 



27 листопада голова секретаріату Спільноти Практиків Діалогу України Natalia Bezkhlibna виступила на конференції у Тампере, Фінляндія: Tampere Peace Day: Adapting peacemaking to respond to global challenges Наталія взяла участь у дискусії «Інклюзивна миротворчість у міждержавному конфлікті: приклади України та Південного Кавказу», учасниками якої також стали Андреа Хмелінскі Бігацці, менеджер CMI Фонду миру Мартті Ахтісаарі, Південно-Кавказький регіон, Ліна Клименко, науковий співробітник Гельсінського коледжу передових досліджень і Таня Таммінен, керівник проекту EU4Dialogue, що фінансується ЄС.



У контексті війни в Україні дискусії про мир зосереджуються на військовій перемозі, гарантіях безпеки та переговорах між державними лідерами. Замість того, щоб обговорювати, коли війна врешті-решт закінчиться, дискусія була створена, щоб звернути увагу на роль інклюзивних процесів, орієнтованих на громадянське суспільство у міждержавних війнах. 



На події Наталія розповіла про стан розбудову миру в українських реаліях та ролі громадянського суспільства у цьому, про нові соціальні виклики, зусилля громадських організацій, які були об'єднані на початку повномасштабного вторгнення, про Спільноту Практиків Діалогу України та її напрацювання: "Сім пунктів про війну та діалог» (травень 2022), «Заклик до миру та усвідомленої солідарності» (травень 2023), а також про активності та проекти, які зробили учасники Спільноти Практиків Діалогу України.  


Перший «День миру в Тампере» було організовано Інститутом дослідження проблем миру в Тампере (TAPRI) спільно з CMI Фондом миру Мартті Ахтісаарі (CMI). Його задача стати платформою для людей і організацій, які працюють у сфері конфліктів і миру, щоб зібратися разом і обговорити, як адаптуватися до поточних глобальних викликів і працювати заради мирного завтра. Мета цього дня - об'єднати новітні дослідження з практичними знаннями про миротворчість. Спільна платформа уможливить обмін знаннями та найкращими практиками, а також створить простір для сприяння співпраці та партнерству між усіма, хто працює над досягненням миру у Фінляндії, та у всьому світі. 



Photo: Maria Santto/CMI 



Comments


Є питання? Напишіть нам

Є питання? Напишіть нам

bottom of page