top of page

Українські підходи до справедливого та сталого миру

Якими є українські підходи до побудови справедливого миру? Який практичний досвід для досягнення найважливішої мети мають національні і місцеві громадські організації, волонтери та представники громад? Яку роль у цьому відіграють українські та міжнародні донори та міжурядові організації? Які проблеми потрібно вирішувати вже зараз і як масштабувати зусилля та позитивний досвід?


Ці питання обговорювались 25 липня 2023 року у Києві, на конференції «Українські підходи до справедливого та сталого миру», яку організували БФ Право на захист у партнерстві зі Спільнотою практиків діалогу за підтримки United States Institute of Peace.


Метою заходу була підтримка та розвиток суб’єктності українських організацій громадянського суспільства, що працюють в сфері розбудови миру, надаючи платформу для взаємного навчання, обміну досвідом та інноваційних підходів до розбудови миру, що були впроваджені з лютого 2022.


У заході взяли участь більше 100 представників організацій громадянського суспільства, що працюють над різними проектами по розбудові миру. Серед напрямів діяльності виділили соціальну згуртованість та конфліктологічну підтримку у роботі з постраждалими від війни, роботу з громадянами, переміщеними до країн ЄС, травмо-інформований підхід за допомогою медіації, психологічних та діалогових практик. Такожрозбудова миру через мистецтво та роль медіа у цьому, лідерство жінок та молоді у розбудові миру, людино-центричне правосуддя та робота з меморіалізацією.


Багато уваги було приділено роботі у великих та малих групах, аналізу кейсів результативних проектів різних організацій, що працюють в Україні та за кордоном, з переміщеними громадянами. Наголошували на антикрихкості та гнучкості у вирішенні конфліктів - готовності до постійної зміни контексту, а також на важливості роботи із важкими психологічними станами зараз, до закінчення війни. Саме такі умови, а також практики діалогів та обміну досвіду та думок можуть посилити спільну роботу громадянського суспільства.


Від Спільноти Практиків Діалогу виступили Natalia Bezkhlibna та Tatiana Kyselova, модерували робочі групи Інна Терещенко, Alyona Gorova, Світлана Петрова та Ірина Ейгельсон.


Ми вдячні всім учасникам, спікерам та модераторам за відкритість, підтримку та професіоналізм у обміні досвідом та експертизою. Надалі будемо ділитись більш детальними репортажами з виступів та робочих груп наших колег.

Comments


Є питання? Напишіть нам

Є питання? Напишіть нам

bottom of page