top of page

Спільнота Практиків Діалогу України на конференції "The Berlin Peace Moot"Тетяна Кисельова, радниця Спільноти Практиків Діалогу України, взяла участь в дискусії на тему “Гендерно-чутливе відновлення в Україні” на конференції "The Berlin Peace Moot" присвяченій майбутньому миру у 21 столітті.


"Інклюзивне відновлення" в Україні ризикує стати ще одним "модним словом", яке може призвести до втоми, якщо не буде трансформоване в реальні практики та функціональні механізми, які будуть успішно застосовуватися, - говорить Тетяна Кисельова. - “Саме такі реальні діалогові практики в Україні мають багаторічний досвід використання діалогу як практичного інструменту залучення людей до прийняття рішень на місцевому та центральному рівнях. Після повномасштабного вторгнення у 2022 році методологія діалогу була доповнена травмотерапевтичним компонентом та пілотована у низці місцевих громад по всій країні”.


Наводимо декілька тез з виступу Тетяни на конференції 18 квітня:


“Моделі діалогу слід поширювати як функціональний приклад підходу до відновлення, орієнтованого на громаду, поряд з іншими механізмами”.

“Відновлення фізичної інфраструктури та відновлення робочої сили для економіки (соціальне відновлення) має супроводжуватися роботою з соціальної згуртованості - відновленням соціальної структури суспільства та відносин у сім'ях, школах та місцевих громадах. Таке «м'яке» відновлення має підтримуватися як донорами, так і українським урядом, паралельно з військовою підтримкою України та підтримкою соціального та інфраструктурного відновлення”.


“Робота з соціальної згуртованості має ґрунтуватися на принципах гендерної чутливості, залучення всіх суспільних груп до процесу прийняття рішень та травмо-чутливості всіх втручань”.


“Українське громадянське суспільство, включно з медіаторами та фасилітаторами діалогу, працює на місцях зі своїми теоріями змін та стратегіями.

Міжнародним акторам буде краще, якщо вони утримаються від розробки своїх Теорій Змін, а натомість наслідуватимуть українське стратегічне мислення і запропонують фінансову підтримку українському громадянському суспільству для того, що вони вважають важливим. Робота над діалогом і соціальною згуртованістю часто дає нематеріальні результати, які, тим не менш, мають вирішальне значення для досягнення миру в Україні. Тому ця робота повинна підтримуватися гнучким, безстроковим і основним фінансуванням місцевих суб'єктів, а не звичайним проектним фінансуванням”.


“Моделі діалогу слід поширювати як функціональний приклад підходу до відновлення, орієнтованого на громаду, поряд з іншими механізмами.”


Тетяна Кисельова - доцент кафедри медіації та вирішення конфліктів Києво-Могилянської академії, науковий співробітник swisspeace, директор і засновник Дослідницького центру медіації та діалогу при Києво-Могилянській академії.


The Berlin Peace Moot організована німецькою недержавною неприбутковою організацією ​​”The Berghof Foundation” 17-18 квітня - подія з новими підходами до вирішення конфліктів, які визначатимуть майбутнє миру в 21 столітті. Організатори запрошують спікерів високого рівня та проводять панельні дискусії у форматі “Лабораторій миру” - це міждисциплінарні та орієнтовані на пошук рішень дискусії та діалоги.
Comments


Є питання? Напишіть нам

Є питання? Напишіть нам

bottom of page