22-26 липня 2023 року представники Спільноти Практиків Діалогу України взяли участь у програмі обміну між українськими експертами та представниками Західноафриканської Мережі з Розбудови Миру (W-A-N-E-P), офіс якої знаходиться у Республіці Гана. Цю подію було організовано за допомогою CMI - Martti Ahtisaari Peace Foundation, її метою був обмін знаннями і досвідом та налагодження співпраці між українськими експертами з миру та західноафриканськими колегами.
Під час візиту учасники Спільноти відвідали National Peace Council, Ghana, National Centre for Coordination of Early Warning and Response Mechanism (NNCRM) та The Kofi Annan International Peacekeeping Training Centre, Accra Ghana, дізнались про історію створення, місії та правила роботи цих організацій та розповіли про українські практики. У поїздці взяли участь Natalia Bezkhlibna, Alyona Gorova, Анжела Старовойтова та Pavlo Kozeletskyi, які поділились своїми враженнями та інсайтами від візиту.
Гана є рідною землею Кофі Аннана, одного з найвідоміших миротворців в світі. Для учасників Спільноти, які також працюють у сфері розбудови миру, було цінно надихнутися цією культурою, мати можливість обговорити та структурувати дієві підходи, спираючись на досвіди наших країн, а також розповісти колегам про ситуацію в Україні і важливість їх підтримки.
Важливим було підкреслити, що українці готові будувати лише справедливий та тривалий мир, а не “мир будь-якою ціною”. Українська делегація також наголосила, що російсько-українська війна - екзистенційна, тому потрібне розуміння ціннісної основи нашої боротьби, а також сильна підтримка різних країн, і країн Африки в тому числі.
Під час заходу українських представників вразило глибоке розуміння співробітниками Навчального Центру Кофі Аннана ситуації в Україні та відсутність проросійських наративів. Зокрема, зустріч почалась з хвилини мовчання в пам’ять про загиблих під час війни в Україні. Ключовий слоган цієї організації - “мир і безпека” (peace and security), безпека є першочерговою та ключовою цінністю, яка має підтримувати мир в країні.
Вражаючою була система раннього виявлення конфліктів, яка функціонує в 15 країнах Західної Африки: це складний інструмент збору інформації, що дозволяє працювати на упередження конфліктів. Зустріч з Національною Радою Миру, борд якої складається з 13 представників (кожний з “тринадцяти видатних осіб” репрезентує релігійну конфесію, організацію громадянського суспільства або Президента), також показала важливість інтеграції безпеки та миру в процесах державного управління та громадської активності.
Отриманий досвід дав членам Спільноти нові ідеї, які можуть бути застосовані в Україні: наприклад, створення навчальних курсів для військових та правоохоронців, проекти взаємодії між між представниками різних соціальних груп, лідерів думок і релігійних діячів, розвиток систем моніторингу та раннього попередження конфліктних ситуацій по всій країні та інструменти реагування на них.
Comentários